přístup k novinám Pokrok

Text dotazu

Dobrý den, žiji v Brně a nikde nedokáži sehnat archivované staročeské noviny Pokrok, které vycházely v letech 1869-1886. Zatím jsem je našel jen v katalogu Národní knihovny ČR, ale pouze jako archivní exemplář, který je nepůjčitelný. Mnoho historiků přitom tyto noviny ve svých pracích cituje, takže k nim někde musí být poměrně snazší přístup. Zajímalo by mne, zda se tyto noviny v některé knihovně dochovaly a je k nim možný přístup. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

dle dostupných zdrojů se tyto noviny skutečně nachází jen ve Fondu 19. století Národní knihovny. Do archivních exemplářů z Fondu 19. století je možné nahlédnout po dohodě se Studovnou Centrálního depozitáře Hostivař (viz kontakty na adrese: http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/cdh-studovna

).