Přístup k archivním exemplářům NK ČR

Text dotazu

Dobry den,

Jsem cizinka a budu v Praze za tyden, protoze mam konzultovat nejake knihy v
NKC. Nejsem registrovana uzivatelka a myslim ze proto nemuzu u vas objednat
knihy, tak chtela bych vedet jestli knihy ktere jsou, podle status, archivni
exemplari, jsou vzdycky k disposici (tak je urcite najdu behem meho pobytu)
nebo muzou byt momentalne mimo knihovny. A zda je psano ze kniha je k
disposici do studovny? Znamena ze je stale v knihovne a nemuze byt mimo ji?

Odpověď

Dobry den,

knihy z fondu Narodni knihovny (vcetne knih z prezencnich a konzervacnich
fondu) jsou zpristupnovany vyhradne registrovanym ctenarum NK. Pro vyuzivani prezencnich sluzeb knihovny budete se tedy muset zaregistrovat.

Archivni exemplare z Narodniho konzervacniho fondu jsou zpristupnovany pouze ve studovne Centralniho depozitare v Hostivari (informace ohledne provozni doby studovny CDH najdete na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Provozni_doba&submenu3=65, jeji adresu a popis sluzeb, ktere nabizi - na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cdh_studovna.htm). Ve veci objednani titulu z Narodniho konzervacniho fondu musite kontaktovat primo studovnu Centralniho depozitare.
Pristup k archivnim exemplarum je omezeny. Svazky nejsou pujcovany absencne ani premistovany do jinych knihoven.

Exemplare "do studovny" jsou pujcovany vyhradne prezencne, do studoven v hlavnim sidle Narodni knihovny v Klementinu. Az na vyjimecne situace (sluzebni vypujcka, digitalizace) mely by byt (po objednani ze skladiste) registrovanym ctenarum k dispozici.