Přístup do NK ČR

Text dotazu

Muzu zaregistrovat i kdyz nebydlim stale v CR a
budu tam jenom na tyden? (chci jenom konzultovat knihy na miste. nepotrebuj
si je vypujicit).

Odpověď

Dobrý den,
návštěvník NK ČR má dvě možnosti, jak získat přístup do knihovny:
1) čtenářský průkaz- pro jeho vydání je třeba prokázat se platným osobním dokladem totožnosti, vyplnit evidenční list, který dostanete od u pultu v Hale služeb, kde registrace probíhají a zaplatit registrační poplatek, který činí 100,-Kč (viz. ceník placených služeb a poplatků NK ČR
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm#1 .
Pokud nepředložíte potvrzení o trvalém, popř. dlouhodobém pobytu v ČR, bude Vám umožněn přístup pouze k prezenčnímu fondu knihovny. Průkaz pro prezenční studium dokumentů Vám tak může být vystaven i po předložení pouze platného cestovního pasu nebo řidičského průkazu.
Průkaz je vystavován osobám starším 15 let a jeho platnost je 1 rok s následnou možností prodloužení.

2) jednodenní vstupenka- vstupenka umožňuje v den jejího vystavení návštěvníkovi přístup k příručním fondům ve volném výběru studoven s výjimkou Studovny vědeckých pracovníků, přehled studoven na adrese
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Studovny&submenu3=53 . Cena jednodenní vstupenky je 10,-Kč.

Více informací o podmínkách registrace naleznete na adrese
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98 .
Informace o službách a činnosti Haly služeb, která vydává registrace a prodává jednodenní vstupenky jsou dostuné na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_hala_sluzeb.htm. Mnoho dalších užitečných informací o knihovně, jejích službách, fondu a katalozích naleznete na adrese Národní knihovny ČR http://www.nkp.cz/.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

04.07.2008 08:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu