Příroda léčí, lékař uzdravuje

Text dotazu

Dobrý den, mám prosbu, objevil jsem na půdě dva
díly knihy Příroda léčí, lékař uzdravuje od autora Mudr. Jana Šimsy,
nakladatelství F. Strnadel a spol. Zajímalo by mě, jestli je tato kniha
nějak cenná nebo zajímavá z historického hlediska a nebo ne. Popřípadě kolik
bylo vydáno výtisků.
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

zřejmě máte na mysli publikaci s názvem "Přírodní léčba a domácí lékař: praktický populární popis všech method přírodoléčebných, fysikálních a dietetických, dále popis nemocí,...". Elektronický katalog Národní knihovny ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc ), případně Česká národní bibliografie (http://aleph.nkp.cz/cze/cnb ), uvádí pouze jediné vydání tohoto díla, z roku 1923 (údaj o roku vydání zřejmě v publikaci není uveden, doplněno katalogizátorem), ověřovali jsme také v naskenovaných lístkových katalozích Katif (http://katif.nkp.cz ).

Co se týče oceňování nebo hodnocení knih, Národní knihovna ČR bohužel tento typ služeb neposkytuje.

Můžete se zkusit obrátit na některý z antikvariátů, např. Antikvariát a galerie Ztichlá klika, který se specializuje především na staré a vzácné tisky 15. - 19. století a dále také na zajímavé tisky 20. století (http://www.ztichlaklika.cz) .

Určitý návod jak v této situaci postupovat nabízí stránka http://antikvariat.borec.cz/ , na adrese http://antikvariat.borec.cz/antikvariaty.htm  také naleznete seznam pražských antikvariátů.

Další antikvariáty si můžete vyhledat např. pomocí následujících serverů:

* http://www.firmy.cz/phr/antikvari%C3%A1ty

* http://www.antikvariaty.net/

* http://antikvariaty.kvalitne.cz/

* http://cl.ff.cuni.cz/zdroje/ostatni/antiky.html  

Je případně možné využít i služeb odborníka v oboru znaleckých posudků a odhadů, např: http://www.vejr.cz/ , databáze znalců je také k dispozici na stránkách Ministerstva spravedlnosti ČR - http://datalot.justice.cz/justice/repznatl.nsf/$$SearchForm?OpenForm.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

12.07.2011 12:28

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu