Připravenost dítěte pro školní práci

Text dotazu

Dobrý den.
Můžete mi poradit nějaké knihy k tématu Připravenost dítěte pro školní práci
v první třídě?
Kde mohu získat definice o vzdělání a vzdělávání? (v jakých slovnících)
Děkuji

Odpověď

k dohledání literatury ke konkrétnímu tématu můžete mimo jiné použít:

* Online katalog Národní knihovny: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc

* Souborný katalog ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/skc

* Jednotnou informační bránu: http://www.jib.cz/ či článkovou databázi ANL (Články v českých novinách, časopisech a sbornících): http://aleph.nkp.cz/cze/anl .

Pro příklad zde uvádíme několik knih k tématu Vaší diplomové práce:

* BUDÍKOVÁ, Jaroslava. Je vaše dítě připraveno do první třídy? : [co potřebuje budoucí prvňáček umět a znát]. 1. vyd. Brno : Computer Press, 2004. ISBN 80-7226-637-3.

* KROPÁČKOVÁ, Jana. Budeme mít prvňáčka : pro rodiče dětí od 5 let. 1. vyd. Praha : Portál, 2008. ISBN 978-80-7367-359-8.

* VERECKÁ, Naděžda. Jak pomáhat dětem při vstupu do školy : je vaše dítě zralé pro školu? a vy? Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2002. ISBN 80-7106-474-2

* KREISLOVÁ, Zdenka. Krok za krokem 1. třídou : školní zralost, spolupráce s rodiči, učíme se číst a psát, nápady pro celý rok. 1. vyd. Praha : Grada, 2008. ISBN 978-80-247-2038-8.

* BENÍŠKOVÁ, Tereza. První třídou bez pláče. 1.vyd.mPraha : Grada, 2007. ISBN 978-80-247-1906-1.

* BEDNÁŘOVÁ, Jiřina. Školní zralost : co by mělo umět dítě před vstupem do školy. 1. vyd. Brno : Computer Press, 2010. ISBN 978-80-251-2569-4.

* KLÉGROVÁ, Jarmila. Máme doma prvňáčka. 1. vyd. Praha : Mladá fronta, 2003. ISBN 80-204-1020-1.

Více literatury k tématu můžete nalézt ve výše uvedených zdrojích.(vyhledávací hesla: prvn* tříd*, školní zralost apod.)

Definici pojmů "vzdělání" a "vzdělávání" obsahuje většina pedagogických slovníků. Definice můžete nalézt například v publikacích:

* PRŮCHA, Jan; WALTEROVÁ, Eliška; MAREŠ, Jiří. Pedagogický slovník. 4., aktualiz. vyd. [i.e. Vyd. 5.] Praha : Portál, 2008. ISBN 978-80-7367-416-8.

* Pedagogický slovník. 1. vyd. Praha : SPN, 1965-1967.

* Pedagogická encyklopedie. V Praze : Novina, 1938-1940.

* Pedagogická encyklopedie. 1. vyd. Praha : Portál, 2009. ISBN 978-80-7367-546-2.