příjmení Zampr

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě prosím odkud vzniklo příjmení Zampr.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Zampr patří mezi ta, která jsou v České republice ojedinělé, mužů s tímto příjmením je dle stránek http://www.nasejmena.cz/ pouze 17, žen dokonce 11. Možná i toto může být důvod, proč příjmení není uvedeno v žádné z příruček, které máme k dispozici (viz jejich seznam v závěru odpovědi). Zkoušeli jsme hledat i pod variantou Campr, ale také bezúspěšně.

Zkuste se s dotazem obrátit na jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR (http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/), kde by Vám odborníci na český jazyk měli poskytnout přesnou odpověď.

Použité zdroje:

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.

KOTÍK, Antonín. Naše příjmení: studie ku poznání příjmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Nové vyd. V Praze: Nákladem Jana Kotíka, 1897. 288 s.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.02.2015 09:11

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu