příjmení Takáč

Text dotazu

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na význam příjmení
Takáč. Jméno je nejspíše ze Slovenska.Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

původ příjmení Takáč/ Takáčová nepochází, dle příručky "Naše příjmení" od Moldanové, D., ze Slovenska, ale z maďarského apelativa (slovo obecného

významu) takács, které znamená tkadlec.

Pro zajímavost uvádíme, že k 31. 1. 2010 žilo v České republice, dle statistik ze serveru www.kdejsme.cz, 743 osob s příjmením Takáč/ Takáčová. Z toho 386 mužů a 357 žen. Nejčastěji pak v Praze, Ostravě, Sokolově či Teplicích.

Zdroje:

* Kde jsme: www.kdejsme.cz

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2.,upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.).