příjmení Sixtová

Text dotazu

Chtěla bych se dozvědět co nejvíce informací o svém příjmení Sixtová. Nikde o něm nemohu nic zjístit. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Sixta, Sixtová vzniklo podle knihy "Naše příjmení" od Moldanové, D. z osobního jmena Sixt a to z řeckého Xystos = uhlazený.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žilo v roce 2012 v ČR 367 mužů s příjmením Sixta a 393 žen s příjmením Sixtová. Tedy dohromady 760 osob s tímto příjmením. Nejčastěji pak v Kolíně, Praze, Poděbradech či Rakovníku. Věkový průměr mužů s tímto příjmením je 41 let a u žen 46 let. Další statistické údaje najdete na zmíněném serveru.

Zdroje:

* http://www.nasejmena.cz

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)