Příjmení Semuf

Text dotazu

Dobrý den, zajímal by mě původ příjmení mého
přítele: Semuf. Na internetu jsem nic nenašla, krom výskytu tohoto příjmení
v Americe, ale tam žijí jeho příbuzní přistěhovaní odtud.

Odpověď

Dobrý den ,

bohužel ani nám se nepodařilo dopátrat se původu příjmení Semuf.

Procházeli jsme publikace o původu příjmení a jmen, etymologické slovníky i volně dostupné zdroje na internetu (jejich seznam na konci odpovědi v části "použitá literatura").

S dotazem se obraťte, prosím, na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR (kontakt: https://ujc.avcr.cz/jazykova-poradna/zakladni-kontakty.html), snad Vám zde jazykoví odborníci podají požadovanou odpověď.

Použitá literatura:

MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vydání druhé. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.

KOTÍK, Antonín. Naše příjmení. V Praze: Nákladem Jana Kotíka, 1897. 866 s.

Kniha je dostupná v rámci digitální knihovny Kramerius, http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShowChars.do .

MATES, Vladimír. Tajemství jména zbavená: Malá encyklopedie 250 nejčastějších příjmení. Praha: Epocha, 2002. 319 s. ISBN 80-86328-10-4.

MATES, Vladimír. Tajemství jména zbavená: Malá encyklopedie nejčastějších příjmení. II. díl. Praha: Epocha, 2003. 381 s. ISBN 80-86328-30-9.

MATES, Vladimír. Tajemství jména zbavená aneb příjmení pod mikroskopem. Praha: Epocha, 2004. 298 s. ISBn 80-86328-58-9.

KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat? Praha: Academia, 2006. 651 s. ISBN 80-200-0775-X.

MACHEK, Václav. Etymologický slovník jazyka českého. Fotoreprint podle 3.vydání z roku 1971. Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 1997. 866 s. ISBN 80-7106-242-1.

HOLUB, Josef; LYER, Stanislav. Stručný etymologický slovník jazyka českého se zvláštní zřetelem k slovům kulturním a cizím. 2.vydání. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1992. 483 s. ISBN 80-04-23715-0.

Příruční slovník jazyka českého. Díl V, S-Š. V Praze : Státní nakladatelství : Školní nakladatelství : SPN, 1948-1951.