příjmení Řečínský

Text dotazu

Dobrý den, rád by jsem zjistil původ mého příjmení Řečínský a také Řečinský děkuji

Odpověď

Dobrý den,

obě varianty příjmení, tj. Řečinský i Řečínský jsou odvozeny od místního jména Řečany u Přelouče.

V ČR je evidováno cca 26 mužů s příjmením Řečinský a 23 žen s příjmením Řečinská; u varianty s "í" je to poté 40 žen a 28 mužů, viz stránky www.kdejsme.cz .

Použitá literatura:

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.