Příjmení Peksa

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, jak lze přeložit příjmení Peksa / Peksová... co to vlastně v češtině znamená. Díky za info.

Odpověď

Dobrý den,

encyklopedie Naše příjmení uvádí u jména Pek toto vysvětlení:

Pek (také Peka, Peksa, Pexa) – odvozeno příponou –k z osobního jména Petr; nebo z německého nářečního slova obecného významu Pek, Beck = pekař

Pramen: Pramen: MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN: 80-86781-03-8.