příjmení Paur

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na původ jména Paur a Kotschy nebo Gotschy. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Paur - starým pravopisem psáno Pour -  patrně vzniklo z německého příjmení  Bauer = sedlák.

Příjmení Kotschy, Gotschy má původ ve východní střední němčině, a to na územích, kde se stýkali Němci (Germáni) se Slovany, tj. tam, kde se navzájem prostupovaly prvky různých jazyků.

Česká podoba těchto příjmení je s největší pravděpodobností Kočí.

Pokud byste se chtěla ještě obrátit na odborníky, napište do Jazykové poradny AV ČR, http://www.ujc.cas.cz.

Zdroj : D.Moldanová. Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác 2004

              J.Beneš. Německá příjmení u Čechů. Ústí nad Labem 1998