příjmení Parkman

Text dotazu

Sháním vše o původu a rozšíření příjmení Parkman.

Odpověď

Příjemní Parkman vzniklo ze středohornoněmeckého slova Parc = ohrazené místo a polopřípony -man(n) označující osobní jméno. Tímto jménem byl tedy označován člověk, který bydlel v ohradě (nebo u ní), popř. na parkáně, u hradního příkopu. Podle údajů Ministerstva vnitra ČR se toto příjmení co do četnosti nachází na 15855. místě. Jeho nositeli bylo k 1.4. 2004 45 občanů v České republice.

Informace o příjmení Parkman jsme čerpali z:
MOLDANOVÁ. Dobroslava. Naše příjmení. 2. vyd. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.