Příjmení Ňuksa

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o zjištění původu příjmení Ňuksa.

Odpověď

Dobrý den,
příjmení Ňuksa jsme bohužel nedohledali v žádné knize o původu příjmení, které máme k dispozici. Nositelů tohoto příjmení je podle stránky www.kdejsme.cz v České republice velmi málo (cca 9 mužů a 10 žen), což může být právě ten důvod, proč není příjmení zmíněno.
Doporučujeme Vám obrátit se na Ústav pro jazyk český AV ČR, který pro veřejnost provozuje jazykovou poradnu (http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/).

Použité zdroje

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.

KOTÍK, Antonín. Naše příjmení: studie ku poznání příjmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Nové vyd. V Praze: Nákladem Jana Kotíka, 1897. 288 s.