příjmení Mikulenka

Text dotazu

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na význam a původ
příjmení Mikulenka

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Mikulenka vzniklo zřejmě z osobního jména Mikuláš (z řeckého "Nikoláos" - "vítězný v lidu, vítězství lidu"). Mohlo také vzniknout s místních jmen Mikulčice nebo Mikuleč.

Dle statistik Ministerstva vnitra (stav ke dni 15 7. 2009) žije na území ČR 449 mužů a 455 žen s příjmením Mikulenka / Mikulenková.

Zdroje:

Moldanová, D.: Naše příjmení. Praha: Agentura Pankrác, 2004.

http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx