prijmeni Michalisko

Text dotazu

puvod a vyznam prijmeni Michalisko

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Michalisko bylo pravděpodobně odvozeno z osobního jména Michal. Toto jméno má svůj původ v hebrejském "Micha-él" = "kdo je jako bůh?, podobný bohu?".

V lednu 2010 žilo v České republice dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Kde Jsme" 101 mužů a 95 žen s příjmením Michalisko/Michalisková, příjmení se nejčastěji vyskytuje v oblastech na severu Moravy.

Použité zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat? 4., přeprac. a dopl.vyd. Praha : Academia, 2006. ISBN 80-200-1349-0.

* Statistiky Ministerstva vnitra ČR na stránkách portálu Kde Jsme: https://www.kdejsme.cz/