příjmení Mechierek

Text dotazu

chtěl bych znát původ příjmení Mechierek

Odpověď

Dobrý den,

původ příjmení Mechierek se nám bohužel v našich zdrojích nepodařilo nalézt, neobjevuje se ani ve statistikách četnosti jmen a příjmení v ČR (http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx ), které zveřejňuje na svých stránkách Ministerstvo vnitra ČR. Do těchto statistik jsou zahrnuty živé osoby s platným pobytem v ČR bez ohledu na jejich státní občanství, přehledy obsahují všechna jména včetně chybně zavedených jmen až do četnosti 1 včetně. Statistiky byly zpracovány k datu 15.7.2009.

Můžete se ještě případně zkusit obrátit na Ústav pro jazyk český AV ČR (http://www.ujc.cas.cz ), kde by Vám mohli poskytnout potřebné informace.

Přehled zdrojů, které jsme prohledávali:

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 232 s. ISBN 80-86781-03-8.

* MATES, Vladimír. Jména tajemství zbavená: malá encyklopedie 250 nejčastějších příjmení. Praha: Epocha, 2002. 319 s. ISBN 80-86328-10-4.

* MATES, Vladimír. Jména tajemství zbavená: malá encyklopedie nejčastějších příjmení. Díl 2. Praha: Epocha, 2003. 381 s. ISBN 80-86328-30-9.

* MATES, Vladimír. Jména tajemství zbavená aneb Příjmení pod mikroskopem. Praha: Epocha, 2004. 298 s. ISBN 80-86328-58-9.

* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. Sv. 1-2. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. ISBN 80-7044-212-3.

* BENEŠ, Josef. O českých příjmeních. Praha : Nakladatelství Československé akademie věd, 1962. 355 s.

* BENEŠ, Josef. O českých příjmeních: Rejstříky. Praha : Academia, 1970. 203 s.

* KOTÍK, Antonín. Naše příjmení : Studie ku poznání příjmení československých, jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Praha : Jan Kotík, 1897. 288 s.