příjmení Koždoň

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych věděl, jaký má význam příjmení Koždoň.
Přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Koždoň patří mezi příjmení související s tělesnými vlastnostmi, konkrétně je v knize Naše příjmení toto jméno uvedeno společně s příjmeními Kožan, Kožaný, Kožený, Kožda. Bližší vysvětlení kniha bohužel nezmiňuje.  Můžete se ještě zkusit obrátit s Vaším dotazem na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR.

Použité zdroje

* KOTÍK, Antonín. Naše příjmení. V Praze: Nákladem Jana Kotíka, 1897. s. 54.