příjmení Kornoušek

Text dotazu

Dobrý den, prosím o vysvětlení významu příjmení Kornoušek. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Kornoušek je zdrobnělá podoba příjmení Kornel, které je odvozeno od osobního jména Kornel, které pochází z latinského Cornelius = pevný, vytrvalý. Obdobně bylo odvozeno např. příjmení Kornalík.

Pro zajímavost Vám také uvádíme statistiky četnosti příjmení dle stránek www.kdejsme.cz. V České republice žije přibližně 25 mužů a 25 žen s příjmením Kornoušek/-ová, a to např. v oblastech Písku, Vimperku, Jablonce n. Nisou či  Strakonic.

Použitá literatura:

Moldanová, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.