Příjmení Kabele

Text dotazu

Prosím o vysvětlení, jaký může být původ příjmení Kabele.

Odpověď

Dobrý den,

Vysvětlení jména Kabele najdete v níže uvedené knize Dobravy Moldanové. Podle Moldanové je příjmení Kabele odvozeno z kabela = brašna, kapsa; velká úst; mor. nář. kabelit se = zamračit se; do stejné skupiny patří příjmení: Kabela, Kabelák, Kabelík, Kabelka.

Moldanová, Dobrava, 1936-
Naše příjmení / Dobrava Moldanová. -- Vyd. 2., upr.. -- Praha : Agentura Pankrác, 2004. -- 229 s. ; 24 cm ISBN 80-86781-03-8 (váz.)