příjmení Janalík

Text dotazu

Dobrý den,
můžete prosím sdělit informace o původu přijímení Janalík?

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Janalík pochází z latinského osobního jména Johannes, které vzniklo z hebrejského osobního jména Jochánán = bůh je mocný.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru www.kdejsme.cz žilo v roce 2011 v České republice 403 osob s příjmením Janalík/ Janalíková. Z toho 207 mužů a 196 žen. Nejčastěji pak v Holešově, Ostravě, Olomouci či Kroměříži.

Zdroje:

* Kde jsme: http://www.kdejsme.cz
* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)