příjmení Hexman

Text dotazu

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, na význam příjmení Hexman.
Moc děkuji a přeji krásný víkend.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Hexman není bohužel uvedeno v příručkách o původu příjmení, které máme k dispozici. S dotazem Vám doporučujeme obrátit se na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR (www.ujc.cas.cz), kde vám odborníci jistě poskytnou odpověď.

Pro zajímavost Vám alespoň uvádíme četnost výskytu příjmení v ČR dle stránek www.kdejsme.cz. V České republice žijí cca 2 muži a 2 ženy a to v Prostějově (či okolí).

Použitá literatura:

Kotík, Antonín. Naše příjmení: studie ku poznání příjmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Nové vyd. V Praze: Nákladem Jana Kotíka, 1897. 288 s.

Moldanová, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.