příjmení Hašler

Text dotazu

Dobrý den, zajímají mě informace o původu příjmení Hašler. děkuji

Odpověď

Dobrý den,

příjmení  Hašler patří mezi příjmení odvozená z místních jmen, konkrétně například  z německých názvů obcí:  Líska u České kamenice (něm. Hasel) nebo Haslice u Litoměřic (něm. Hasslit) a jiných místních jmen na území obývaném Němci (š z německy psaného ss).

V roce 2012 žilo v České republice dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Naše jména" 48  mužů a 57 žen s příjmením Mojžíšek/Mojžíšková. Podrobnější informace o výskytu těchto jmen na území ČR můžete nalézt na internetové stránce: www.nasejmena.cz čiwww.kdejsme.cz.

Zdroj:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* BAUER, Jan. Velká kniha o jménech. 1. vyd. Praha: Regia, 2003. 735 s. ISBN 80-86367-35-5.