příjmení/Fikrová

Text dotazu

etymologie příjmení/Fikrová

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Fikrová je spolu s dalšími (Fiker, Fikerle, Fikrle, Fikar, Fikert, Fikrt) odvozeno z podstatného jména činitelského z německého slovesa ficken= třít; někdy také uváděno slovo vicar= náměstek.

Ke dni 28.5.2007 evidovalo Ministerstvo vnitra ČR 122 žen s příjmením Fikrová, http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx.

Použitá literatura:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr.. Praha : Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.