Příjmení Dyntr

Text dotazu

Prosím o vysvětlení a původu příjmení Dyntr.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Dyntr/ Dyntrová se nám bohužel nepodařilo vyhledat v nám dostupných zdrojích, které se zabývají vznikem a významem příjmení.

V případě zájmu Vám doporučujeme obrátit se na jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/, kde by Vám odborníci na český jazyk mohli pravděpodobně poskytnout uspokojivější odpověď. Bohužel jsou však jejich služby placené.

Pro zajímavost ještě uvádíme, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žilo na konci roku 2012 v České republice 30 mužů s příjmením Dyntr ( s věkovým průměrem 35 let) a 20 žen s příjmením Dyntrová (s věkovým průměrem 48 let). Nejčastěji pak tito žili v Tanvaldu či v Nové Pace. Pokud by Vás zajímaly další statistické údaje, je možné je dohledat buď na výše zmíněných stránkách www.nasejmena.cz či www.kdejsme.cz či přímo ze stránek ministerstva vnitra http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx.