Příjmení Dorušková

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na původ příjmení
Dorušková.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Doruška není bohužel v nám dostupných publikacích uvedeno.

Nejbližší příjmení, která se nám podařilo nalézt, jsou příjmení Dorotka, Dorna (apod.), která byla odvozena z křestního jména Dorothea (jméno řeckého původu, vykládá se jako "darovaná bohem").

V lednu 2010 v České republice žilo dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Kde Jsme" pouze 50 mužů a 53 žen s příjmením Doruška/Dorušková, příjmení se vyskytuje nejčastěji ve Valašských Kloboukách a Ostravě.

Použité zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004.

* Statistiky na portálu Kde Jsme: http://www.kdejsme.cz/