příjmení DOMBROVSKÝ

Text dotazu

Můžete mi prosím povědět něco o původu a významu příjmení DOMBROVSKÝ ?
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Dombrovský není bohužel v nám dostupných publikacích uvedeno.

Nejbližší příjmení, které se nám podařilo nalézt, je příjmení Dobrovský, které bylo odvozeno z místního názvu obce Dobrovice u Mladé Boleslavi či vzniklo z přívlastku rodině Dobrých.

Ke dni 15.7.2009 v České republice žilo dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Kde Jsme" 78 mužů a 99 žen s příjmením Dombrovský/Dombrovská, příjmení se vyskytuje nejčastěji na Ostravsku.

Použité zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8.

* Statistiky na portálu Kde Jsme: http://www.kdejsme.cz/