příjmení Čížková

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co znamená příjmení Čížková, děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Čížková je odvozeno od staročeského apelativa (tj . slova obecného

významu) "čížek" = pták čížek. Jeho základ - Číž se objevil již v roce 1057.

Příjmení Čížek patří v České republice mezi často se vyskytující příjmení, dle stránek www.kdejsme.cz žije v ČR 3820 mužů a 4010 žen, nejvíce v oblasti Českých Budějovic, Hradce Králové či Pardubic.

Použitá literatura:

MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha: Agentura Pankrác, 2010. 229 s.

ISBN 9788086781037.