Příjmení Chaloupecký

Text dotazu

Dobrý večer,
Chtěla bych zjistit původ příjmení Chaloupecký díky moc

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Chaloupecký, Chaloupecká vzniklo z apelativa chaloupka nebo z místního jména Chaloupky.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žilo v roce 2012 v České republice 358 osob s tímto příjmením. Z toho 177 mužů a 181 žen. Nejčastěji v Praze, Kladně, Benešově či Berouně. Věkový průměr osob mužského pohlaví s tímto příjmením je 40 let a u žen 45 let.

Zdroje:

* http://www.nasejmena.cz

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)