příjmení Bokotej

Text dotazu

Dobrý den,
mohu vás požádat o význam příjmení BOKOTEJ.

Odpověď

Dobrý den,

konkrétně příjmení Bokotej není bohužel v nám dostupných publikacích uvedeno.

Pravděpodobně ovšem bylo odvozeno, podobně jako příjmení Bok či Boček (aj.), ze staročeského jména Bok či ze slova "boček" používaného ve významu nemanželské dítě, levoboček.

V roce 2012 žilo v České republice dle serveru "Naše  jména" 17 mužů a 10 žen s příjmením Bokotej/Bokotejová, informace o výskytu  tohoto jména na území ČR můžete nalézt na internetové stránce: www.nasejmena.cz či www.kdejsme.cz .

Použité zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* MATES, Vladimír.Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie 250 nejčastějších příjmení.2.vyd.Praha : Epocha, 2002.ISBN 80-86328-10-4 (váz.)

* MATES, Vladimír.Jména tajemství zbavená, aneb, Příjmení pod mikroskopem.1. vyd.Praha : Epocha, 2004.ISBN 80-86328-58-9 (váz.)

* MATES, Vladimír.Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie nejčastějších příjmení. II. díl, jména na 251.-501.místě, Adam - Žižka.1.vyd.Praha : Epocha, 2003.ISBN 80-86328-30-9 (váz.)

* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. 1.vyd. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. Sv. 1-2. ISBN 80-7044-212-3 (brož.)