Příjmení Benakcha

Text dotazu

Dobry den, rad se dozvim neco o prijmeni Benakcha, dekuji mnohokrat.

Odpověď

Dobrý den,

vysvětlení původu Vašeho příjmení jsme nalezli pouze částečné.

Základ příjmení Ben- pochází z osobního jména Benedikt = blahoslavený, požehnaný nebo z osobního jména Benjamin = milovaný syn anebo z osobního jména Benno = patron Míšně.

Z tohoto základu jsou odvozené následující tvary příjmení :

Benát, Benata, Benek, Beňák, Benák, Bendák, Benden, a další tvary. Pro úplné vysvětlení se laskavě obraťte na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český,http://www.ujc.cas.cz.

Na doplnění uvádíme, že v České republice žije celkem 12 lidí s příjmením Benakcha a toto příjmení je 70 833. nejčastější příjmení (každý 855 149. obyvatel).

Použité zdroje

D.Moldanová. Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác 2004