příjmení Andrš

Text dotazu

Dobrý den ,
jaký je původ příjmení Andrš.
Moc by mi to pomohlo.

Odpověď

Dobrý den,

litujeme, ale příjmení Andrš jsme v dostupných zdrojích nenalezli.

Doporučujeme vám, abyste se obrátil přímo na odborníky na český jazyk v Jazykové poradně Ústavu pro jazyk český Akademie věd, http://www.ujc.cas.cz.

My jsme nalezli jsme pouze podobné příjmení - Andrys, Andrýs, které má původ v osobním jménu Andreas.

Andreas je řecké osobní jméno, které se dá přeložit jako mužný nebo statečný.

zdroj: D.Moldanová.Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác 2004

          J.Bauer. Velká kniha o jménech. Praha : Regia 2003