příjmení

Text dotazu

Dobrý den zajímal by mě býznam příjmení Hánl případně co to slovo znamená děkuji

Odpověď

Dobrý den,

původ příjmení je následující:

Hána, Hán, Hánl

  • z osobního jména Johannes, německé podoby hebrejského osobního jména Jochánán = bůh je milostivý
  • česká podoba je Jan
  • někdy z německého slova obecného významu Hahn = kohout
  • je to německá zdrobnělina

S pozdravem a přáním hodně zdraví,

Kamila Remišová

PS: Kniha D. Moldanové je plně dostupná online, tak můžete dál pátrat.

https://www.yumpu.com/cs/document/read/62901413/d-moldanova-nase-prijmeni-2010

Použité zdroje

Moldanová, Dobrava 2010: Naše příjmení
www.prijmeni.cz