Příjezdová cesta

Text dotazu

Hezký den, chtěla bych se optat na problém, který bych potřebovala v nejbližžší době co nejrychleji vyřešit, jen nevím, jak na to. Mám chalupu, ke které vede cesta. Tu si koupil jeden podnikatel. Nikdy se tam ani nebyl podívat, takže pochybuji, že vůbec ještě ví, že ten pozemek má. Na druhé straně je mi jasné, že pokud se připomenu, bude za něj chtít nemalé peníze.. Nicméně cestu si už asi před pěti lety oplotil soused, tím pádem se do chalupy nemám jak dostat. Slyšela jsem o nějakém zákonu, který obci nařizuje nechat přístup ke každé budově. Neporadili by jste mi prosím, jak mám postupovat?? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

služba Ptejte se knihovny neposkytuje právní rady (viz. úvodní informace služby, http://www.ptejteseknihovny.cz/) a ani my nejsme bohužel odborníky v oblasti práva. S dotazem se, prosím, raději obraťte na právníka či právnickou poradnu. Uvádíme Vám adresy některých z nich:

http://www.pravnik.cz/

http://www.poradna.vecerniskola.cz/

http://www.pravoonline.cz/

http://www.anak.cz/index.php?stranka=poradna

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.05.2008 12:23

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu