Přihlášení nevidomé matky do audio-knihovny

Text dotazu

Mám v péči téměř nevidomou matku ve věku 92 let. chtěl bych pro ní vypůjčovat audio knihy pro ukráceni a zpestření času. Je téměř nepohyblivá a tak je většinu času upoutána na lůžko. Trpí již stařeckou demencí spojenou s poruchou krátkodobé paměti. Přes to bych chtěl ji nějak zpestřit život a chtěl bych k tomu využít formu poslechu vhodných audio knih. Jak mám postupovat, abych pro ní mohl knihy vypůjčovat. Bydlíme mimo Hradec Králové. Proto nemohu osobně navštěvovat vaše výpůjční místa.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
k registraci uživatele do Zvukové knihovny pro nevidomé a slabozraké je potřeba vyplnit přihlášku, kterou je nutné doložit potvrzením očního lékaře
o těžké zrakové vadě uživatele (na formuláři knihovny), nebo předložením průkazu ZTP/P, pokud ho uživatel vlastní.
Na potvrzení očního lékaře se vyplňuje pouze jméno a příjmení uživatele, razítko a podpis očního lékaře spolu s datem. Diagnózy se nedoplňují.
Formuláře jsou ke stažení na stránkách zvukové knihovny (https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/pujcovny/zvukova-knihovna). Registrace je bezplatná.
Píšete, že máte maminku v péči. Pokud jste jejím zákonným opatrovníkem, bude smlouva uzavřena s Vámi. Povinnost prokázat zrakovou vadu, která uživateli znemožňuje číst, však nadále trvá.
Zvukové knihy jsou zasílány prostřednictvím České pošty. Zásilky jsou obousměrně zdarma.
Pro bližší dotazy a vyřízení podrobností (registrace, objednávky titulů ke čtení) se můžete obrátit přímo na zvukovou knihovnu:
e-mail: zvukk@knihovnahk.cz, tel.: 495 075 026.