Přihlášení nevidomé matky do audio-knihovny

Mám v péči téměř nevidomou matku ve věku 92 let. chtěl bych pro ní vypůjčovat audio knihy pro ukráceni a zpestření času. Je téměř nepohyblivá a tak je většinu času upoutána na lůžko. Trpí již stařeckou demencí spojenou s poruchou krátkodobé paměti. Přes to bych chtěl ji nějak zpestřit život a chtěl bych k tomu využít formu poslechu vhodných audio knih. Jak mám postupovat, abych pro ní mohl knihy vypůjčovat. Bydlíme mimo Hradec Králové. Proto nemohu osobně navštěvovat vaše výpůjční místa.
Děkuji za odpověď.

k registraci uživatele do Zvukové knihovny pro nevidomé a slabozraké je potřeba vyplnit přihlášku, kterou je nutné doložit potvrzením očního lékaře
o těžké zrakové vadě uživatele (na formuláři knihovny), nebo předložením průkazu ZTP/P, pokud ho uživatel vlastní.
Na potvrzení očního lékaře se vyplňuje pouze jméno a příjmení uživatele, razítko a podpis očního lékaře spolu s datem. Diagnózy se nedoplňují.
Formuláře jsou ke stažení na stránkách zvukové knihovny (https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/pujcovny/zvukova-knihovna). Registrace je bezplatná.
Píšete, že máte maminku v péči. Pokud jste jejím zákonným opatrovníkem, bude smlouva uzavřena s Vámi. Povinnost prokázat zrakovou vadu, která uživateli znemožňuje číst, však nadále trvá.
Zvukové knihy jsou zasílány prostřednictvím České pošty. Zásilky jsou obousměrně zdarma.
Pro bližší dotazy a vyřízení podrobností (registrace, objednávky titulů ke čtení) se můžete obrátit přímo na zvukovou knihovnu:
e-mail: zvukk@knihovnahk.cz, tel.: 495 075 026.

Informace o knihovně

Hradec Králové