Přidělení ISBN

Text dotazu

Dobrý den,
na webu NK ( https://www.nkp.cz/[…]/isbn-7 ) jsem si přečetla, že ISBn je přiděleno každému novému titulu. Potřebuji uvést bibliografický záznam knihy vydané v roce 2017 a tam ISBN není, což mi připadá divné. Nikde jsem ho nedohledala.
Jde konkrétně o titul Výlety za šiframi, nakl. CPRESS, v tiráži je však uvedeno i AlbatrosMedia. ( http://www.albatrosmedia.cz/[…]/ )

Opravdu titul ISBN nemá?

Děkuji za odpověď, příjemný den.

Odpověď

Dobrý den,

ISBN je nepovinný, registrační údaj mezinárodního knižního systému evidence knih. Tím že je ISBN nepovinné, není podmínkou komerčního využití knih. Jeho použitím se ale zjednoduší případný prodej. Další výhodou je, že kniha bude katalogizována a fyzicky uchována v několika určených knihovnách.

Teoreticky tedy tato publikace kód opravdu mít nemusí.

EAN (čárový kód) publikace z prodejních důvodů přidělen má, ten se ale v bibliografickém záznamu neuvádí.

Protože ISBN není uvedeno, správná citace bude vypadat takto: POHUNEK, Jan a kol. Výlety za šiframi: Praha a Středočeský kraj. 1. vydání. V Brně: CPress, 2017. 104 stran.

 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.01.2018 13:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu