Příbuzná slova od slova vláda

Text dotazu

prosím o zaslání příbuzných slov od slova vláda

Odpověď

Dobrý den,

Příbuzná slova od slova vláda jsou:

Podstatná jména: vláda, vladař, vladařství, vládce, vládnutí, vládychtivost, vladyka, vlast, oblast; Přídavná jména: vládní, vladařský, vládnoucí, vládychtivý;

Slovesa: vládnout, ovládnout, převládnout, zvládnout, zavládnout, vladařit;

Příslovce: zvláště, a z toho přídavné jméno (ob)zvláštní;

Použité zdroje

KLÉGR, Aleš. Tezaurus jazyka českého: slovník českých slov a frází souznačných, blízkých a příbuzných. Vyd. 1. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2007. 1189 s. ISBN 978-80-7106-920-1.

MACHEK, Václav. Etymologický slovník jazyka českého. 5. vyd. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2010. 866 s. ISBN 978-80-7422-048-7.