Příběh gepardice Pippy od Joy Adamsonové?

Text dotazu

Dobrý den, byl vydán v češtině, příp. slovenštině "Příběh gepardice Pippy" od autorky "Volání divočiny" paní Joy Adamsonové? Již několik let marně pídím a stále nenalézám. Tudíž bych ráda věděla, zda má mé hledání nějakou naději. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

 

 knihu s názvem Příběh gepardice Pippy v češtině (slovenštině) jsme nenašli ani v souborném katalogu. V anglickém vydání se jedná patrně o tituly  Pippa: The Cheetah and her Cubs (1970) a Pippa's Challenge (1972).

Mohlo by se ale jednat o knihu ADAMSONOVÁ, Joy. Škvrnitá sfinga. Bratislava. Smena, 1976. Pojednává právě o gepardici Pippě.

Také součástí knihy Volání divočiny je několikastránková kapitola ( s. 121 - 128 - 137)  o gepardici Pippě.

ADAMSON, Joy. Volání divočiny. Praha: Panorama, 1984.

S.121: Gepardice a dům v Naivashe

"Během natáčení Volání divočiny mi nabídl jeden armádní důstojník mladou gepardici. Našel před půl rokem opuštěné gepardí mládě a vzal je domů na hraní svým dvěma dětem. Protože se vracel do Evropy a nechtěl mládě vystavovat drsnému klimatu, musel se s ním rozloučit. Tak do mého života vstoupila Pippa..."

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

11.02.2016 12:01

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu