Příběh dospívající dívky behěm 2. sv. války

Text dotazu

Dobrý den,
pídím se po příběhu dospívající dívky /ročník ideálně 1928/ za 2.sv války, kterou s rodinou prožila na vesnici/maloměstě.
Stejně hodnotným materiálem mého výzkumu budou i strasti a slasti dospívající dívky v jakékoli době. Jde mi především
o popis momentů jejího intimního světa, první menstruace, první lásky, zklamaní, neshody s rodiči, atd.
Vím jen o Děníku Anne Frankové.
Předem velké díky :)

Odpověď

Dobrý den,

Stran Vašeho výzkumu bychom si Vám dovolili doporučit následující tituly:

SPIEGEL, Renia, Reniin deník. Vydalo nakladatelství Zeď, Praha 2020. 300 s. ISBN 978-80-907674-8-5.

WEISSOVÁ, Helga, Deník 1938–1945: Příběh dívky, která přežila holocaust. Vydalo nakladatelství Jota, Brno 2012. 204 s. ISBN 978-80-7217-965-7.

KUNDRA, Ondřej, Vendulka: Útěk za svobodou. Vydalo nakladatelství Paseka, Praha 2019. 120 s. ISBN 978-80-7432-992-0.

Rovněž upozorňujeme na dosud nezpracované deníky dívek z časů druhé světové války, o kterých bylo informováno:

https://vysocina.rozhlas.cz/v-jihlave-nahodou-objevili-valecny-denik-trinactilete-divky-neni-ale-jasne-odkud-8498274

https://www.moderni-dejiny.cz/clanek/denik-skautky-lidy-sumne/