prezident v autobusu

Text dotazu

Dobrý den chci se zeptat a zajímá mě jestli už prezident Miloš Zeman někdy jel autobusem v době prezidenta děkuji nashledanou

Odpověď

Dobrý den,

toto je dotaz spíše pro knihovnu Pražského hradu http://www.prazskyhradarchiv.cz/archivPH/cz/t/1398710622-33951.htm nebo ještě spíš pro Kancelář prezidenta republiky http://www.hrad.cz/cs/kontakty/kancelar-prezidenta-republiky.shtml, tiskový odbor:

Tiskový odbor zajišťuje publicitu veřejných vystoupení prezidenta republiky ve sdělovacích prostředcích, organizuje tiskové konference a operativní styk prezidenta republiky s novináři.

Součástí Tiskového odboru je Oddělení tiskové služby.

Jiří Ovčáček

ředitel Tiskového odboru a tiskový mluvčí prezidenta republiky

tel.: +420 224 373 209

mob.: +420 777 400 088

fax: +420 224 372 185

e-mail: jiri.ovcacek@hrad.cz

Doporučujeme obrátit se přímo na tiskového mluvčího prezidenta, ten by měl vědět o všech „krocích“ pana prezidenta.

Ještě než byl Miloš Zeman zvolen prezidentem, hodně se o autobusu Zemák mluvilo a byl dost pověstný.

"… Jako například, když jsme spolu dělali předvolební kampaň. Do čtyř do odpoledne se opravdu na palubě Zemáku (autobusu, kterým jezdili kampaň, pozn. red.) nesmělo pít."

Zdroj: http://muj.anopress.cz/Search/PagesAuth/My_Search.aspx?f=3

„…Hoštice u Volyně – V počátečních plánech cesty prezidenta Miloše Zemana na jih Čech byly i Hoštice u Volyně. Nakonec ale kvůli jeho jiným politickým povinnostem z programu vypadly.

Obec ale současný prezident Miloš Zeman už v minulosti navštívil. Bylo to dávno před jeho zvolením v lednu 2009. V tamním zemědělském družstvu byl tenkrát hostem neformálního setkání jeho příznivců.

První podívanou pro něj připravenou tehdy byla pravá jihočeská zabijačka, pak následovaly vepřové hody. Miloše Zemana tehdy potěšilo také to, že volební autobus Zemák stál na dvoře hoštického zemědělského družstva. "Že ho před léty nezískala ultrapravicová strana a neroztloukla ho na plánovaném happeningu kladivy," řekl.

Autobusem Zemák Miloš Zeman kdysi jezdil po republice při předvolební kampani. Po čase se Hoštičtí z novin dozvěděli, že někde na severu Čech tento Zemanův volební autobus chátrá. Rozhodli se ho zachránit. Autobus je stále majetkem družstva a stojí v jeho areálu. Jak uvedl jeho předseda Miloslav Daňha, není rozhodně jen turistickou atrakcí. "Vloni s ním například jeli dobrovolní hasiči na několik soutěží," doplnil.

Příznivci Miloše Zemana z Hoštic u Volyně nesměli chybět ani při jeho prezidentské inauguraci v Praze vloni v březnu. I pro Miloslava Daňku to je nesmazatelná vzpomínka. "Bylo to něco jedinečného, co člověk hned tak nemůže vidět. Navíc to bylo umocněné tím, že jsme jeho příznivci. Stále mám před očima, jak jsme stáli na hradním nádvoří a prezident procházel blízko nás," zavzpomínal…“

Zdroj: http://muj.anopress.cz/Search/PagesAuth/My_Search.aspx?f=3