Prezident republiky odesílá telegramy. Jak je to možné, když je tato služba zrušena?

Text dotazu

Předpokládám, že takový telegram se asi odesílá prostřednictvím nějaké diplomatické komunikace. Jak to ale funguje? Vyplní na Hradě blanket a na druhé straně to někdo naklepe na stroji?

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Doporučuji Vám obrátit se přímo na kancelář prezidenta republiky (https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/kancelar-prezidenta-republiky/organizacni-struktura#c18), kde Váš dotaz bez problémů zodpoví. Mluvil jsem se zaměstnancem hradu a máte v podstatě pravdu. Nejedná se o službu telegram v původním slova smyslu, ale o druh elektronické diplomatické komunikace. Nejste první, kdo se na tuto záležitost ptá, proto se nebojte obrátit přímo na kancelář prezidenta republiky.

Přeji Vám hezký den a v případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.