přesné datum úmrtí spisovatelky Blanche Ebbutt

Text dotazu

Dobrý den,
potřeboboval bych znát přesné datum úmrtí spisovatelky Blance Ebbutt. Napsala knihy mj. Co nemá manžel nikdy dělat, Co nemá manželka nikdy dělat. Vím, že zemřela v roce 1946, ale nevím v jakém měsíci. Potřeboval bych to kvůli autorským právům. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

přesné datum úmrtí Blanche Ebbutt jsme bohužel nedohledali.

V případě vyhledávání dat máme možnost nahlížet do mnoha databází autorit, či hledat v prostředí internetu. Další možností je nahlédnout do slovníků spisovatelů, což by v tomto případě bylo bez odezvy, jelikož se jedná o méně známou autorku.

Nalezli jsme pouze rok úmrtí, který je uveden opravdu 1946, tuto informaci ale už máte.

https://www.goodreads.com/author/show/598836.Blanche_Ebbutt?from_search=true

Své možnosti jsme již bohužel vyčerpali, nyní Vám doporučujeme obrátit se prostřednictvím emailu na Britskou Národní knihovnu: customer-services@bl.uk