Přesná formulace slova \"záštita\"

Text dotazu

Přesná formulace slova \"záštita\"

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu jsem našla následující:

záštita - 1) ochrana - hledat pomoc a záštitu u přátel 2) kdo nebo co poskytuje ochranu - ty jsi moje záštita 3) čestná funkce záležící v podpoře nějaké akce, v reprezentační účasti při ní ap. - nad šampionátem převzal záštitu prezident, festival pořádaný pod záštitou primátora - patronátem

zaštítit - vzít v ochranu, záštitu - zaštítil ho před kritiky

zdroj:
Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost. Zprac. Ústav pro jazyk český Akademie věd České republiky. 2. vyd., opr. a dopl. Praha : Academia, 1994. 647 s. ISBN 80-200-0493-9.