Přenosová média

Text dotazu

Změní se hmotnost přenosového média (např externího HDD-Jojo_kapacita 6GB), když je do něho uloženo např. 5GB dat?

Odpověď

V dostupných zdrojích jsem nenašla informaci, že by k měřitelné váhové změně docházelo. Rozhodně změna váhy neprobíhá u magnetických medií, tj. např. externi HDD či Flash disk.
Změna hmotnosti by teoreticky mohla proběhnou, u optických medií - neb, zde při zápisu dochází ke změně vlastnosti materiálu, ale není možno prokázat o kolik...a zda vůbec.

Pro více podrobností se spíše obracejte na konkrétního výrobce daného média.

Můžete také nahlédnout do těchto informačních zdrojů:

DÄTWYLER, Markus. Optische Speichermedien und Datenarchivierung / Markus Dätwyler. Dübendorf : EMPA, 1998. 34 s. : il. ; 30 cm
Ve fondu BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. TK-A-0264.440
Lokální záznam BOA001

MASUD Mansuripur. The physical principles of magneto-optical recording / Masud Mansuripur. Cambridge : Cambridge University Press, 1995
Popis (rozsah) xx, 756 s. : il. ISBN 0-521-46124-3 (váz.)
Ve fondu OSD002 [VŠB - TU Ostrava - Ústřední knih.] -- sign. 248851
Poznámka Bibliografie na s. [725]-746

Nebo zkusit volný internet - přes hledač Google.com http://www.google.com/webhp?hl=cs