Překlady Julese Renarda do češtiny

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se dozvěděl, které z knih
francouzského autora jménem Jules Renard (1864-1910) vyšly v češtině (v
kterém roce)...
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

dle záznamů Národní knihovny ČR byly do češtiny přeloženy následující tituly Julese Renarda:

[Č.záznamu: 000633700]
 Bukolika : vybrané prosy / Jules Renard ; [přeložil z francouzštiny Ant.
Bernášek]. -- Praha : Ant. Bouček, 1913.

[Č.záznamu: 000633701]
 Domácí chléb : komedie o jednom dějství / Jules Renard ; [přeložil z francouzštiny Hanuš Jelínek ; upravil V.H. Brunner]. -- Praha : Zátiší, knihy srdce i ducha (B.M. Klika), 1925.

[Č.záznamu: 000633704]
 Povídky z přírody / Jules Renard ; přeložila Klementa Laubová ; úvodní glossu napsal Jarmil Krecar. -- [Praha : Moderní bibliotéka, 1912.

[Č.záznamu: 000633705]
 Zrzek = [Poil de Carotte] / Jules Renard ; přel. Hanuš Jelínek. -- Praha :
Jos. R. Vilímek, 1914.

záznam č.80, Generální katalog - Katif I Kouzlo pochodu : Komendie o jednom dějství. Přeložil Zdeněk Schmoranz, upravil V.H.Brunner. Praha : 1921.

Uvedené záznamy naleznete na internetové adrese Národní knihovny ČR, http://www.nkp.cz, Katalogy a datbáze, báze NKC a Naskenované katalogy.