Překlad ze staročeštiny

Text dotazu

Překlad ze staročeštiny
 kunštovně-
 ruměnět

Odpověď

Dobré odpoledne,

odpověď na Vaši otázku je následující:

kunštovně = nalezeno slovo "kunštovati" = žertovat, tropit si žerty, posmívat se
ruměnět = nalezeno slovo "ruměněti" = stávat se ruměným, červenat

Zdroje:
Bělič, Jaromír. Malý staročeský slovník : Dodatek o staročeských
pravopisných systémech. 1. vyd. Praha : Stát. ped. nakl., 1979. 707
s.
Slovník spisovného jazyka českého : R - S ; Sv. 5. 2. vyd. Praha :
Academia, 1989. 654 s.