překlad "too much of a good thing" - Jak se vám líbí, Shakespeare

Text dotazu

Dobrý den,

pracuji na překladu knihy, kde autor cituje Shakespeara, jen krátce, ve smyslu, že "jak říká Shakespeare v Jak se vám líbí, opravdu může být někdy 'příliš mnoho dobrého'." (Potřebovala bych znát přesné znění této fráze v oficiálním českém překladu.)

Odpověď

Dobrý den,

v překladu Martina Hilského je celá věta "Why then, can one desire too much of a good thing?" přeložena takto:

"Tak vidíš, dobrého není nikdy dost."

Použité zdroje

SHAKESPEARE, William. Jak se vám líbí. Přeložil a doslov Martin HILSKÝ. 1. vyd. souboru. Praha: Evropský literární klub, 1999, s. 80. Souborné dílo W. Shakespeara; sv. 3.