Přehrávání fotografií na videu

Text dotazu

Sháním nějaký program, nejlépe zdarma, kterým lze digitální fotografie (např. JPEG) převést do filmových rámců souboru ve formátu pro přehrávání na videu (např. MPEG, VOB). Uvítám informace o dostupných programech tohoto typu, jestli se dají někde najít, ať už na WWW či na CD/DVD přikládaných k jednotlivým číslům časopisů z oblasti IT.
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
z dotazu není přesně jasné, co požadujete provést za akci, ale napadají nás následující možnosti:

1) vytvoření video prezentace (diashow) z většího množství fotografií, které se mohou průběžně zobrazovat například společně s přehrávaným zvukovým doprovodem - programů samozřejmě existuje celá řada, použitelný je např. program Zoner Photo Studio viz. www.zoner.cz, kde je uveden i podrobnější popis vlastností tohoto programu i nějaké tutoriály.

2) pomocí programu pro editaci videa vložit vybrané fotografie do konkrétních rámců ve stříhaném filmu - k tomu je nejlépe využít jakýkoliv střihový program, který používáte, nejjednodušší možností je např. ve Windows XP program Windows Movie Maker, který je standardní součástí instalace, jinak jakýkoliv střihový program typu ULEAD VIDEO STUDIO, PINNACLE STUDIO, atd..

Další dostupný SW ke stažení je k dispozici na Internetu, např., www.slunecnice.cz, www.stahuj.cz, www.instaluj.cz .