Předloha k filmu

Text dotazu

Potřebovala bych zjistit,které dílo bylo předlohou pro film \"Zázraky se dějí jen jednou\" natočený v roce 1951 s Jeanem Maraisem a Alidou Walli v hlavních rolích. Film režíroval francouzský režisér Yves Alégret. Předem děkuji.

Odpověď

Předáváme odpověď z Národního filmového archivu:
Podle všech dostupných zdrojů (databáze BFI, imdb, Francouzská filmová ročenka, Filmový přehled - zdroje se shodují) film byl natočen podle puvodniho scenare - autor scenare Jacques Sigurd, pokud by byl natočen podle literarní predlohy bylo by to v technických udajích uvedeno.