pravidla pro přijímání časopisů do recenzovaných dokumentů

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaká jsou obvyklá pravidla pro přijímání časopisů do recenzovaných dokumentů? Předem děkuji za odpoveď.

Odpověď

Dobrý den,
omlouváme se za opožděnou odpověď na Váš dotaz, bohužel však nerozumíme zcela Vaší otázce. Definici pojmů recenzovaný časopis, recenzní řízení a recenzent naleznete v terminologické databázi KTD (http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000014550&local_base=KTD, http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000013826&local_base=KTD a http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000014551&local_base=KTD). Podrobný článek o recenzním řízení naleznete v časopise Ikaros (http://www.ikaros.cz/slabe-a-silne-stranky-recenzniho-rizeni-a-komunikace-poznatku), zajímavé mohou být pro Vás i tyto stránky http://advan.physiology.org/content/27/2/47.full a http://knihovna.vsb.cz/cpvsk1999/sbornik/spala-priloha-09.pdf.
Příklady pravidel recenzního řízení naleznete na stránkách českých recenzovaných periodik:
* http://www.ped.muni.cz/pedor/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=90
* http://sreview.soc.cas.cz/cs/page/2-recenzni-rizeni
* http://pro.inflow.cz/recenzni-rizeni

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.06.2012 08:42

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu